Breat Easton Ellis

Breat Easton Ellis Ellis nihilista, moralista művei, elgondolkodtatóak világhírű regénye az Amerikai Psycho, amelyet rengeteg kritika ért, a kegyetlen és horrorisztikus elemekkel átszőtt amerikai mindennapok ábrázolásával elidegenedettségével rendszerint vegyes reakciókat vált ki az olvasóközönségből és a kritikusokból.

Ellis műveinek fiatal főhősei élvezik a felületes életet, kokainnal élik túl saját üres hétköznapjaikat, lényegük a pénz, milyen ruhát vesznek fel és melyik menő étteremben van éppen asztalfoglalásuk.

Amerikai pshyho

Irodalmi alkotás nagyon ritkán képes olyan világraszóló botrányt kelteni, amilyen az Amerikai Psychót övezte. Kiadók, amelyek már szerződést kötöttek a mű megjelentetésére, és előlegképpen súlyos összegeket fizettek a ki Ellisnek, sorra visszakoztak, és elálltak a publikálástól. Ez a könyv nemegyszer átlépi az elviselhetőség küszöbét. Amit írója a perverzió és az erőszak tombolásáról elgondol és leír, az kívül esik a normális ember felfogóképességének és erkölcsi érzékének határain. Amit azonban ezzel közöl, az értelmezhető és megítélhető: megrendít, felkavar, s könyörtelenül szembesít egy olyan világgal, amelyre - ha mégoly kelletlenül is - ráismerünk. A nyolcvanas évek második fele óta nemzedékének legjelentősebb írójaként számon tartott Bret Easton Ellis könyvének lapjain az amerikai álom helyébe lidérces rémálom lép: az Amerikai Psycho egy irányt vesztett, erőszakban tobzódó, anyagiasságba fulladó kultúra egyöntetűen sötét, kiutat nem mutató, döbbenetes erejű látomása.

Holdpark

Újra itt van Patrick Bateman, az 1991-ben megjelent, s azóta kultikus könyvvé vált Amerikai psycho sorozatgyilkosa - egy démoni figura, aki nem hagyja nyugodni Ellis regényének főhősét (a Szerzőt, akit szintén Bret Easton Ellisnek hívnak): mióta megalkotta, állandó rettegésben él, hogy valaki a valóságban utánozni fogja a regényalakot... És most itt van: először egy partin jelenik meg - majd Ellis megtudja, hogy a környéken már vagy egy éve rejtélyes bűncselekmények történnek, amelyek hátborzongató módon hasonlítanak az Amerikai psychó-ban leírt gyilkosságokra... A regénybeli írónak - aki sohasem tudta feldolgozni a hihetetlen sikert: ivott, kábítószerezett, s most romjaiból próbálja újra felépíteni az életét (és megírni végre egy új, a pornográfia határát súroló regényt) - az őrület határáig kell eljutnia, hogy végre elpusztítsa a démont, a vad és perverz történetek kiagyalóját... Mert Bateman ő maga: az egykori fiatal író, aki a családját elhagyó, gyűlölt apáról akart mintázni egy regényalakot, s ez lett belőle - egy vérszomjas szellem, amely már nemcsak őt fenyegeti, hanem a családját is.

(Ismertető forrás: Libri.hu)

Könyvklub

Douglas Coupland

Kanadai író 1961 december 30-án született. Rágógumitolvaj című regényét 2007-ben adták ki.
 

William Wharton

1925 november 7-én, a pennsylvaniai Philadelphiában született, polgári neve Albert Du Aime. Legismertebb műve a Birdy (Madárka), amely filmként is sikert aratott. Tidings (Hírhozók) című regényét 1987-ben írta.
 
 

Jay McInerney

Jay McInerney: A jó élet c. könyvét ajánlom minden Auster rajongónak.
 

A könyvklubról

Mit olvastál utoljára? Írd le, oszd meg másokkal milyen íróktól olvasol még? Ki még a kedvenced?
 
 

Könyv ajánlása

Várjuk minden Auster rajongó és érdeklődő nem Austerhez kötődő könyvélményeit. Milyen stílusú könyveket kedvelsz még, kik a kedvenc íróid? Regisztrálhatod magad felhasználóként is az oldalon, ehhez kattints ide.